21 Νοεμβρίου στο Μοναστήρι της Χοζοβιώτισσας
Μεγάλο πανηγύρι γίνεται στις 21 Νοεμβρίου στο Μοναστήρι της Χοζοβιώτισσας. Οι προσκυνητές Αμοργιανοί και ξένοι είναι αρκετοί και πολυάριθμοι. Προσφέρονται τηγανιτός μπακαλιάρος και άλλα ψάρια.
![](https://www.amorgos-island.gr/wp-content/uploads/2016/01/IMG_3458-800x533-1024x680.jpg)
Μεγάλο πανηγύρι γίνεται στις 21 Νοεμβρίου στο Μοναστήρι της Χοζοβιώτισσας. Οι προσκυνητές Αμοργιανοί και ξένοι είναι αρκετοί και πολυάριθμοι. Προσφέρονται τηγανιτός μπακαλιάρος και άλλα ψάρια.